Na czym polega projektowanie mebli?

Projektowanie i urządzanie wnętrz na pewno nie jest rzeczą łatwą, ponieważ ma ono na celu podjęcie takich działań, które sprawią że nasze mieszkanie, czy też dom będą indywidualne, a mebli jakie się w nich znajdują nie spotkamy w żadnym innym miejscu. W związku z tym, coraz więcej osób decyduje się na to, aby zaprojektować indywidualnie swoje meble, dzięki czemu będą one w całości odzwierciedlały styl właściciela, który chętnie będzie w swoim domu przebywał.

Projektowanie mebli

Co musimy wiedzieć o projektowaniu mebli?

Z całą pewnością, warto zdecydować się na stworzenie swoich własnych mebli. Na pewno będzie to dla nas ogromna frajda oraz ciekawe doświadczenie. Możemy dzięki temu, całkiem sporo zaoszczędzić, a do tego będziemy mogli się pochwalić meblami jedynymi w swoim rodzaju, jakich nie będzie miał nikt inny. Ostateczny wygląd takich mebli, zależy tylko i wyłącznie od nas. To my mamy wpływ na to, jak będą wyglądać, zarówno fronty, jak również szafki w środku. Jeżeli chcemy sami zaprojektować meble, to musimy tylko znaleźć firmę która następnie wykona zrobiony przez nas projekt. Warto wykonanie takich mebli, powierzyć profesjonalnemu stolarzowi, który wykona wszystko jak należy i zadba o każdy, nawet najmniejszy detal.

Meble robione są z różnych materiałów, ale zdecydowanie najczęściej spotykane są meble, które robione są przede wszystkim z drzewa, jednak także z produktów drewnopochodnych – płyty MDF, płyty wiórowej, szkła. Końcowy rezultat po obróbce tychże materiałów, to fronty matowe, półmatowe czy z połyskiem. Także pod tym kątem musimy wiedzieć, jak na przykład projektować meble retro (przeważnie takie właśnie meble robione są z drewna w wersji matowej), lub w stylu glamour (płyta MDF z lśniącym laminatem).

Projekt mebli

Czym charakteryzują się meble opracowane na wymiar?

Jeśli artykuły dostępne w sklepach nie odpowiadają twoim wymaganiom, czy chcesz unikalnych wyjść do własnego pomieszczenia – powinieneś skorzystać z usługi projektowania mebli na wymiar. Projektowanie mebli na wymiar pozwoli na najefektywniejsze zastosowanie dostępnej powierzchni oraz maksymalne jej wykorzystanie. Projektowanie na wymiar, uwzględnia też możliwości fizyczne użytkownika. Choćby gdy powierzchnia jest mała oraz ma oryginalny wymiar – można zastosować jej potencjał, projektując meble zwłaszcza dla niej przeznaczone. To wyjście cieszy się wielką popularnością, szczególnie w miejscach tj. kuchnia oraz toaleta, jakie stanowią największe wyzwanie użytkowe.

Projekty mebli

Zrób to sam czy skorzystaj z pomocy specjalisty

Z projektowaniem mebli jest tak jak z dekorowaniem i projektowaniem wnętrza. Można to zrobić samemu czy całe zadanie zlecić projektantowi. Niewątpliwie pierwsza możliwość nic nie będzie Cię kosztować, kolejna – w zależności od tego jaki będzie to typ mebli wiąże się to z zainwestowaniem dość pokaźnej kwoty. Masz zdolności artystyczne oraz manualne? Jeśli tak zatem weź kartkę, ołówek oraz rozpocznij projektowanie. Projektując meble pamiętaj nie jedynie o ich wyglądzie zewnętrznym jednak także wewnętrznym, zastanów się nad rozmieszczeniem półek, skrytek, drążków, zaczepów itp. Na bakier Ci z rysowaniem? Skorzystaj z dostępnych w internecie bezpłatnych czy płatnych projektów do projektowania mebli. Ich obsługa jest banalnie łatwa, większość ma polską wersję językową, co jest kolejnym udogodnieniem.

Zrób sam meble

Jak zaprojektować meble?

Jednym spośród prostszych sposobów to skorzystanie z kartki oraz ołówka. Można rozpocząć od standardowych obrazów lub szkiców. Istotne, aby to, co pojawia się w fantazji, przerysować w miarę dobrze. Profesjonalny stolarz produkujący schody drewniane czy meble na wymiar będzie wiedział, o jaki typ chodzi oraz pomoże doprecyzować rozmiary lub model. Dla osób, które potrzebują konkretnej wizualizacji, właściwe będą programy do projektowania. W Internecie odnaleźć można mnóstwo bezpłatnych aplikacji, jakie umożliwiają zaprojektowanie mebli.

Meble zaprojektowane

Wyższość mebli na wymiar nad gotowymi

Meble na wymiar mają mnóstwo plusów, jakich na darmo można poszukiwać w stosunku do mebli gotowych, dostępnych w dużych sklepach meblowych w Polsce. Co prawda, katalogi meblowe sklepów proponujących gotowe artykuły, są wszechstronne, jednak mnóstwo osób zgodnie twierdzi, iż nie do końca spełniają one ich wymagania. Na ogół chodzi tu nie o estetykę mebli, jednak o ich rozmiary. Są albo trochę zbyt duże, czy trochę zbyt niewielkie do konkretnego pomieszczenia, co stanowi kłopot. Mogą jednocześnie nie spełniać oczekiwań użytkownika dotyczących klasy wykonania, atrakcyjności lub wytrzymałości. Co więcej, takie meble odnajdziemy w wielu polskich domach, natomiast klientom taka powszechność po prostu nie pasuje.

Zamówienie mebli, dostosowanych gabarytem to odpowiednie wyjście, szczególnie kiedy masz do czynienia z wymagającymi pomieszczeniami – np. skosami na poddaszu, wnękami czy małym metrażem. Kłopot wizualnego zwiększenia powierzchni powszechnie dotyczy też wielkich lokali, w jakich gotowe elementy mebli nie przykrywają szpar lub licznych rur instalacyjnych. Pomieszczenie z szafami na wymiar, likwiduje kłopot pustych powierzchni, jakie z łatwością możesz wykorzystać na powierzchnię przechowywania artykułów czy urządzeń.